Son Peygamber Çocuk Logo

Lütfen Bekleyiniz...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Allah'ım!

Bize dünyada da iyilik, güzellik ve nimet ver, ahirette de iyilik, güzellik venimet ver. Allah'ım! Ayrılıktan, iki yüzlülükten ve kötü ahlâktan Sana sığınırım. Allah'ım! Beni bağışla, bana merhamet et, beni doğru yola ilet ve bana rızık ver. Allah'ım! Kötü ahlâklardan, kötü işlerden ve kötü isteklerden sana sığınırım.
Bir şey ikram edene:

Allah seni hayırla ödüllendirsin.
Yeni bir elbise giydiğinde:

Mahrem yerlerimi örten ve beni güzelleştiren bu elbiseyi bana giydiren Allah'a hamdolsun. Allah'ım! Sana hamdolsun. Bunu bana Sen giydirdin. Senden, bunun hayrını ve bu ne için yapıldı ise onun da hayrını dilerim. Bunun kötülüğünden de sana sığınırım.
Yemekten sonra:

Bizi yedirip içiren ve bizi Müslümanlardan kılan Allah'a hamdolsun. Ey Rabb'imiz! Sana tertemiz duygularla, hiç eksilmeyen hep artan ve geri çevirmeyip kabul edilen hamdler ile hamd ederiz. Bu yiyeceği bana yediren, bunu bana rızık kılan Allah'a hamdolsun.
Orucunu açarken:

Ey Allah'ım, Senin rızan için oruç tuttum ve senin rızkınla orucumu açıyorum.
Yağmur duaları:

Allah'ım! Bize yardım eden, içimize sinen, bol faydalı, her tarafı kaplayan her tarafa akıp giden, her tarafı sulayan bir yağmur lütfet! Allah'ım bize yağmur ver! Kullarını, hayvanlarını yağmur suyuyla sula. Rahmetini saç ve dağıt. Ölmüş topraklarımıza hayat ver! Yüksek tepelere, küçük tepelere, vadilere, ağaçlık tepelere yağdır.
Sağlık için:

Allah'ım! Senden dünya ve ahirette af, sağlık, sıhhat ve nimet istiyorum.
Hastalara:

Allah'ım! Ey insanların Rabb'i! Zararımızı gider, şifa ver. Şifa veren sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalık nedir bırakmasın.
Çarşı pazara çıkarken:

Allah'ım! Pazarda yalan yeminle kandırılıp aldatılmaktan sana sığınırım.
Hapşırdığında:

Allah'a hamd olsun. (Elhamdülillâh)
Hapşıran birinin 'Elhamdülillah' dediğini duyduğunda:

Allah sana merhamet etsin (Yerhamukümullah).
Yolculuğa çıkarken:

Allah'ım! Yolculuğumuzu kolay kıl. Uzakları bize yakın eyle. Yolculuğumuz sırasında bize yardım et, geride bıraktıklarımızı da koru!
Korku ve telaş zamanında:

Allah! Allah! Benim Rabbimdir. O'na hiçbir şeyi ortak koşmam.
Uykudan önce:

Bize yedirip içiren, ihtiyaçlarımızı görüp bizi barındıran Allah'a hamdolsun! Allah'ım! Canımı sana teslim ettim. Yüzümü sana çevirdim. İşlerimi sana havale ettim. Benden razı olmanı isteyerek, azabından korkarak, sırtımı Sana dayadım. Sana karşı, Senden başka sığınacak kimse yoktur. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin Peygambere inandım!
Uykudan uyandığında:

Bizi uykumuzdan sonra uyandıran Allah'a hamd olsun. Vücuduma sağlık veren, ruhumu geri döndüren ve bana adını anma imkanı veren Allah'a hamdolsun!