Son Peygamber Çocuk Logo

Lütfen Bekleyiniz...

PEYGAMBER HİKAYELERİ 1

Peygamber Hikayeleri 1 kitabı içerisinde, Adem Peygamber, İdris Peygamber,Nuh Peygamber, Salih Peygamber, İbrahim Peygamber ve Yusuf Peygamber olmak üzere altı peygamber hayatına yer almaktadır. Çocukların kendilerinin okuyabileceği ilk okuma kitabı niteliğindedir.

Yazar
: Hatice UĞUR
Yayınevi
: Multibem

PEYGAMBER HİKAYELERİ 1

Peygamber Hikayeleri 2 kitabı içerisinde, Eyyüp Peygamber, Musa Peygamber, Davud Peygamber, Süleyman Peygamber, Yunus Peygamber ve İsa Peygamber olmak üzere altı peygamber hayatı yer almaktadır. Çocukların kendilerinin okuyabileceği ilk okuma kitabı niteliğindedir.

Yazar
: Hatice UĞUR
Yayınevi
: Multibem

BU DEVE NEDEN KIZDI

Hayvan sevgisinin ve onlara olan merhametin en güzel örneğini göreceğimiz “Bu Deve Neden Kızdı?” kitabımızı çocuklarımıza okurken, bizler de yeniden gözden geçireceğiz hayvanlara olan sevgimizi ve merhametimizi... Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in sevgi, merhamet ve nezaketini hissedeceğimiz bu kitapta; “Develerin hörgüçleri neden var, doğar doğmaz yürürler mi?” gibi develer ile ilgili çocuklarımızın merak ettiği birçok soruyu da cevaplamış olacağız. Hikaye kitaplarımızın tamamı çift dilli olup aynı sayfada Türkçe - İngilizce metinlerle yazılmış ve tasarlnamıştır. İngilizce öğrenme sürecinde çok faydalı bir destekleyici kaynak olacaktır.

Yazar
: Elif SANTUR
Yayınevi
: Multibem

DÜNYANIN EN GÜZEL KALBİ

Peygamber Efendimizin kalbini, onun sevgi biçimini, sadece insanları değil, hayvanları, dağları, bulunduğu yerleri de sevdiğini, sevginin çok yönlülüğünü ve Efendimizin kalbinin büyüklüğünü anlatan yayında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın hayatına giren herkes ve herşey kronolojik sırayla ve öne çıkan özellikleriyle verilmiştir. Bu kitap Peygamber efendimiz hazreti Muhammet Mustafa’nın kalbinde sevgisini taşıdıklarını hiçbir benzeri olmayacak şekilde sunar. Not: Kitapta Türkçe-İngilizce metinler aynı sayfada tasarlandı. Küçük çocuklarınıza hem Türkçe hem İngilizce metinleri okuyarak dil ile ilgili farkındalık oluşturabileceğiniz gibi İngilizce öğrenen yaşça daha büyük çocukları da kitaptan faydalandırabilirsiniz.

Yazar
: Hülya ÜNAL
Yayınevi
: Multibem

DUA

Dua; Kardan adamım soğukta u¨şu¨r mu¨? Kedim ru¨yasında bile kovalar mı kuyruğunu? Kestane soyarken acır mı çocukların elleri? Dallarına konmazsa kuşlar, u¨zu¨lu¨r mu¨ ağaçlar? Annesiyle babasının şiirlerle, masallarla salıncakta sallandığını hayal eden bir çocuğun buram buram ıhlamur kokan duasına çocuğunuzla birlikte siz de âmin deyin.

Yazar
: Cafer Tayyar Taşyürek
Yayınevi
: Multibem

AYET AYET KEŞFET

Hayvanların etkileyici dünyasına adım atmaya ne dersin? Arılar hesap yapabilir mi? Minicik karıncalar koca yükler kaldırabilir mi? Acaba hayvanlar geçmiş yıllarda hangi önemli olaylarda başrolü oynamış olabilirler? Haydi gelin bunları âyetlerle keşfedelim..

Yazar
: Nurcan Yıldırım
Yayınevi
: Multibem

EYYÜB PEYGAMBER

Dağların arasında Şam diyarında, bir Peygamber yaşardı Eyyüb adında. Bağları bahçeleri, sürüyle hayvanları, oynayan çocukları ve onu çok seven komşularıyla… diye başlayan Eyyüb Peygamber hikayesi çocukların tekrar tekrar okuyacağı baş ucu kitabı olacaktır. Peygamber hikâyelerinde erken çocukluk dönemi dikkate alındığı için çocuk psikolojisine uygun hazırlanmış ve her kelime dikkatle seçilerek yerleştirilmiştir. Hikâye kitaplarımızın tamamı aynı sayfada Türkçe-İngilizce metinlerle tasarlanmıştır. Küçük çocuklara İngilizce metinleri okunarak farkındalık kazandırabilir. Büyük çocuklarda ise İngilizce öğrenme sürecinde kaynak olabilirler Serinin diğer kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

Yazar
: Fatma Kayhan Yılmaz
Yayınevi
: Multibem

MUSA PEYGAMBER

“Dünyanın en sıcak ülkelerinin birinde, Musa Peygamber yaşarmış çok eskilerde. Annesinin bir tanesi babasının vazgeçilmezi. Mısırın beklenen peygamberi ....”diye başlayan Musa Peygamber Hikayesi renkli sayfaları ile çocukların merakla okuyacakları kitap. Peygamber hikâyelerinde erken çocukluk dönemi dikkate alındığı için çocuk psikolojisine uygun hazırlanmış ve her kelime dikkatle seçilerek yerleştirilmiştir. Hikâye kitaplarımızın tamamı aynı sayfada Türkçe-İngilizce metinlerle tasarlanmıştır. Küçük çocuklara İngilizce metinleri okunarak farkındalık kazandırabilir. Büyük çocuklarda ise İngilizce öğrenme sürecinde kaynak olabilirler Serinin diğer kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

Yazar
: Zeynep Akyıldız
Yayınevi
: Multibem

GERÇEK OLSA RÜYALAR

Peygamber Efendimiz (sav) okul öncesi çocuklara hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı. O’nun güzel kişiliğini anlatan ‘Gerçek Olsa Rüyalar’ hikâyesi, çocuklarımız daha küçükken doğru davranışları hikâyenin içinde duyup içselleştirmelerini sağlarken Efendimize olan gönül muhabbetlerini de artırıyor. Ne de güzeldir Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın karakteri, örnek alınacak ne de güzel davranışları vardır. O’nun güzel kişiliğini anlatan ‘Gerçek Olsa Rüyalar’ isimli yayın, çocuklarımız daha küçükken doğru davranışları hikayenin içinde duyup içselleştirmelerini sağlarken Efendimize olan gönül muhabbetlerini de artırıyor. Hikâye kitaplarımızın tamamı aynı sayfada Türkçe-İngilizce metinlerle tasarlanmıştır. Küçük çocuklara İngilizce metinleri okunarak farkındalık kazandırabilir. Büyük çocuklarda ise İngilizce öğrenme sürecinde kaynak olabilirler. Serinin diğer kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

Yazar
: Semra Alkan
Yayınevi
: Multibem