HAYY GERÇEĞİN PEŞİNDE GİZLİLİK POLİTİKASI

 1. Giriş
 2. Bu Politika hakkında
 3. Haklarınız ve tercihleriniz: Size seçim ve kontrol verme
 4. Kişisel verilerinizi nasıl topluyoruz?
 5. Sizden hangi kişisel verileri topluyoruz?
 6. Kişisel verilerinizi ne için kullanıyoruz?
 7. Kişisel verilerinizin paylaşılması
 8. Veri saklama ve silme
 9. Bağlantılar
 10. Verilerinizin güvende tutulması
 11. Çocuklar
 12. Bu Gizlilik Politikasındaki değişiklikler
 13. Bize nasıl ulaşabilirsiniz?

1. Giriş

Hayy Gerçeğin Peşinde’ı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

Hizmetimizi bugün, yarın ve gelecekte de keyifle kullanmanız için Hayy Gerçeğin Peşinde’da mümkün olan en iyi deneyimi sunmak istiyoruz. Bunun için kitap okuma alışkanlıklarınızı anlamamız gerekir. Böylece size özel olağanüstü ve özel bir hizmet sunabiliriz. Bununla birlikte, gizliliğiniz ve kişisel verilerinizin güvenliği bizim için her zaman çok önemli olacaktır. Bu nedenle, kişisel verilerinizi nasıl ve neden topladığımızı, depoladığımızı, paylaştığımızı ve kullandığımızı şeffaf bir şekilde açıklamak, ayrıca kişisel verilerinizi ne zaman ve nasıl paylaşmayı tercih ettiğinize dair sahip olduğunuz kontrolleri ve tercihleri özetlemek istiyoruz.

Bu Gizlilik Politikası (“Politika”), bu amacımızı aşağıda daha ayrıntılı şekilde açıklamaktadır.

2. Bu Politika hakkında

Bu Politika, Hayy Gerçeğin Peşinde AB ile aranızdaki kişisel veriler ilişkisiyle ilgili temel ayrıntıları belirlemektedir. Bu Politika tüm Hayy Gerçeğin Peşinde hizmetleri ve ilgili hizmetler (“Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti” olarak adlandırılır) için geçerlidir. Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti kullanımınızı düzenleyen şartlar, Kullanım Şartları ve Koşulları (“Kullanım Şartları ve Koşulları”) kapsamında tanımlanmıştır.

Zaman zaman yeni hizmetler geliştirebilir veya ek hizmetler sunabiliriz. Bu yeni veya ek hizmetlerin getirilmesi, kişisel verilerinizi toplama veya işleme biçimimizde herhangi bir değişikliğe neden olursa size daha fazla bilgi ve ek şartlar ya da politikalar sağlarız. Bu yeni veya ek hizmetler aksi belirtilmedikçe bu Politika’ya tabi olacaktır.

Bu Politikanın amacı:

 1. Sizinle ilgili hangi kişisel verileri topladığımızı, bunları toplayıp kullanma nedenlerimizi ve kimlerle paylaştığımızı anlamanızı sağlamak;
 2. Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullanırken size harika bir deneyim yaşatmak için bizimle paylaştığınız kişisel verileri nasıl kullandığımızı açıklamak ve
 3. Sizinle ilgili topladığımız ve işlediğimiz kişisel verileri ve gizliliğinizi nasıl koruyacağımıza ilişkin haklarınızı ve tercihlerinizi açıklamak.

Bunun gizlilik taahhütlerimizi anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Alternatif olarak, bu Politika’nın içeriğini kabul etmiyorsanız Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullanmak isteyip istememenizin sizin seçiminiz olduğunu lütfen unutmayın.

3. Haklarınız ve tercihleriniz: Size seçim ve kontrol hakkı verme

Genel Veri Koruma Yönetmeliği ya da “GDPR” olarak adlandırılan yeni bir Avrupa Birliği yasasının bireylere kişisel veriler ile ilgili bazı haklar sağladığının farkında olabilirsiniz. Bu doğrultuda, kullanıcıların bu haklardan faydalanmasına yardımcı olmak için Gizlilik Merkezimizde ve Gizlilik Ayarlarımızda daha fazla şeffaflık ve erişim denetimi sunuyoruz. Geçerli olduğu şekilde ve yürürlükteki yasalar kapsamında sınırlandırılmış olmadığı sürece, bireylere sağlanan haklar şunlardır:

Bu hakları kolaylıkla kullanabilmeniz ve Hayy Gerçeğin Peşinde’nın kişisel verilerinizi nasıl kullandığına ilişkin tercihlerinizi kaydetmek için Hesap Ayarları sayfanızdan aşağıdaki ayarlara erişmenizi sağlarız:

Gizlilik Merkezi, Hayy Gerçeğin Peşinde’ın kişisel verilerinizi nasıl işlediğini kontrol etmenizi sağlar. Size, Hesap Ayarları sayfanızda ayarlarınızı düzenlerseniz ne olduğu ve Hayy Gerçeğin Peşinde’dan belirli mesajları almayı devre dışı bırakmayla ilgili bilgiler verir. Onayınıza dayalı olarak ya da geçerli kanunların izin verdiği başka bir şekilde size elektronik pazarlama mesajları gönderirsek istediğiniz zaman, hiçbir maliyet olmaksızın söz konusu onayı geri çekebilir veya itirazınızı (“devre dışı bırakma”) beyan edebilirsiniz. Hayy Gerçeğin Peşinde’dan aldığınız elektronik pazarlama mesajları (Örneğin, e-posta yoluyla gönderilenler), mesajın içinde bir devre dışı bırakma mekanizması da (Örneğin, size gönderdiğimiz e-postalardaki abonelikten çıkma bağlantısı) içerir.

Gizlilik Merkezi’ndeki “Haklarınız” bölümünde, yukarıda açıklanan GDPR hakları ve bu haklara ilişkin olarak tüm Hayy Gerçeğin Peşinde kullanıcılarına sağladığımız kontroller hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Gizliliğiniz, haklarınız veya bunları nasıl kullanacağınız hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen Gizlilik Merkezi’nde bulunan “Bize Ulaşın” formunu kullanarak Veri Koruma Görevlimizle irtibata geçin. Talebinizi, kimliğinizi doğruladıktan sonra makul bir süre içinde yanıtlayacağız. Kişisel verilerinizi kullanma şeklimizden memnun değilseniz İsveç Veri Koruma Yetkilisi (Datainspektionen) veya yerel Veri Koruma Yetkiliniz ile de iletişime geçebilirsiniz ve ayrıca onlara şikayette bulunmakta özgürsünüz.

4. Kişisel verilerinizi nasıl topluyoruz?

Kişisel verilerinizi aşağıdaki yöntemlerle toplarız:

 1. Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ne kaydolduğunuzda: Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ne kaydolduğunuzda Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni kullanabilmeniz için e-posta adresiniz, doğum gününüz, cinsiyetiniz ve ülkeniz gibi belirli kişisel verileri toplarız.
 2. Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni kullanımınız aracılığıyla: Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni kullandığınızda, oluşturduğunuz okuma listeleri gibi Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti kullanımınızla ilgili kişisel verileri toplarız.
 3. Size ek özellikler/işlevsellik sunmak için toplanan kişisel veriler: Zaman zaman, bize ek kişisel bilgiler de sağlayabilirsiniz veya ek kişisel veriler toplamamız için bize izin vermeyi tercih edebilirsiniz (Örneğin, size daha fazla özellik veya işlevsellik sunmak için). Önceden onayınız olmadan fotoğraf, hassas mobil cihaz konumu, ses verileri veya kişileri cihazınızdan toplamayız. İstediğiniz zaman fikrinizi değiştirebilir ve onayınızı geri çekebilirsiniz.
 4. Üçüncü taraflardan: Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni size sunmak için birlikte çalıştığımız reklam verenler ve iş ortakları dahil olmak üzere üçüncü taraflardan siz ve faaliyetiniz hakkında kişisel veriler alacağız (Lütfen aşağıdaki ‘Kişisel verilerinizin paylaşılması’, Bölüm 7 ’ye göz atın). Bu kişisel verileri, veri paylaşımının gerçekleşmesi için üçüncü tarafa ya da Hayy Gerçeğin Peşinde’a onay vermiş olduğunuz durumlarda ya da Hayy Gerçeğin Peşinde’ın size Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni sunmak için kişisel verileri kullanmaya yönelik meşru menfaati olan durumlarda kullanırız.

Anonim hale getirilmiş ve birleştirilmiş bilgileri; BT sistemlerimizi test etme, araştırma, veri analizi, pazarlama ve promosyon modelleri oluşturma, Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni iyileştirme ve Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’nde yeni özellikler ile işlevler geliştirme gibi amaçlar için kullanırız.

Sizden hangi kişisel verileri topluyoruz?

Sizinle ilgili topladığımız ve kullandığımız kişisel veri kategorilerini aşağıdaki tablolarda belirledik:

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetine kaydolduğunuzda toplanan kişisel veriler

Hesap Kayıt Verileri

Bunlar, Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ne kaydolmak ve Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni kullanabilmek için sağladığınız veya topladığımız kişisel verilerdir. Buna e-posta adresi, doğum tarihi, cinsiyet, posta kodu ve ülke dahildir. 

Vermenizi istediğimiz bazı kişisel veriler hesabınızı oluşturmak için gereklidir. Hesabınızı daha kişisel hale getirmek için bize bazı ek kişisel veriler de sağlayabilirsiniz. 

Tam olarak hangi kişisel verileri toplayacağımız, kaydolduğunuz Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti planına ve Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ne kaydolmak ve Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni kullanmak için bir Üçüncü Taraf Hizmeti (Kullanım Şartları ve Koşulları içinde belirtildiği şekilde, Facebook gibi) kullanıp kullanmadığınıza bağlıdır. Bir hesap oluşturmak için Üçüncü Taraf Hizmeti kullanırsanız sadece bu Üçüncü Taraf Hizmetine kişisel verilerinizi bizimle paylaşma onayı verdiğinizde bu Üçüncü Taraf Hizmeti üzerinden kişisel verileri alacağız.

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullandığınızda toplanan kişisel veriler

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti Kullanım Verileri

Bu, Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullandığınızda sizinle ilgili toplanan kişisel verilerdir şunları içerebilir: 

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti planınızla ilgili bilgiler.

Okuduğunuz kitaplar, oluşturduğunuz okuma listeleri, dinlediğiniz kitap içeriği Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti ile girdiğiniz etkileşimlerle ilgili bilgiler. Bu, Üçüncü Taraf Uygulamaları kullanımınızın ve aldığınız reklamların ayrıntılarını da içerebilir.

Hayy Gerçeğin Peşinde aracılığıyla gönderdiğiniz ve/veya aldığınız mesajlar ve Hayy Gerçeğin Peşinde Müşteri Hizmetleri ekibiyle olan etkileşimleriniz dahil olmak üzere Kullanıcı İçeriği (Kullanım Şartları ve Koşulları içinde belirtildiği gibi). 

URL bilgileri, tanımlama bilgisi verileri, IP adresiniz, Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetine erişmek veya bağlanmak için kullandığınız cihaz türleri, benzersiz cihaz kimlikleri, cihaz öznitelikleri, ağ bağlantısı türü (Örneğin, WiFi, 3G, LTE, Bluetooth) ve sağlayıcı, ağ ve cihaz performansı, tarayıcı türü, dil, dijital haklar yönetimi, işletim sistemi ve Hayy Gerçeğin Peşinde uygulama sürümünü içerebilen Teknik Veriler.

Size Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’nin belirli özelliklerini sağlamak amacıyla gerekli olan, hareketle veya yönlendirmeyle oluşturulan mobil sensör verileri (Örneğin, ivmeölçer veya jiroskop).

Size ek özellikler veya işlevsellik sunmamızı sağlayan, izninizle toplanan kişisel veriler

Gönüllü Mobil Veriler

Size Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni sağlamak için topladığımız mobil verilere (yukarıda özetlenmiştir) ek olarak, Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti deneyiminizi geliştirecek özellikler/işlevsellik sağlamak üzere mobil cihazınızdan ek kişisel veriler toplamamız için bize onayınızı verme seçeneğiniz de vardır. 

Önceden onayınızı almaksızın aşağıda listelenen kişisel verilere erişmeyiz:

Fotoğraflarınız: Fotoğraflarınıza veya kameranıza erişmemize izin verirseniz yalnızca özellikle bizimle paylaşmayı tercih ettiğiniz resimlere ve bu resimlerle ilişkili meta verilere (Örneğin, dosya türü ve resim boyutu) erişiriz. Fotoğraf kitaplığınızı veya film rulonuzu kesinlikle taramayız veya içe aktarmayız

Hassas mobil cihaz konumunuz: Hassas konumunuza erişmemize izin verirseniz Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’nde konuma dayalı işlevler sağlamak için GPS’iniz veya Bluetooth’unuza erişebiliriz. Lütfen bunun IP adresinizi içermediğini unutmayın. IP adresinizi hassas olmayan konumunuzu belirlemek için kullanırız (Örneğin, lisanslama sözleşmelerimizle uyumluluk için hangi ülkede bulunduğunuzu belirlemek)

Ses verileriniz: Bize izin verirseniz Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti ile sesinizi kullanarak etkileşime geçebilmeniz için cihaz mikrofonunuz aracılığıyla yakalanan sesli komutlarınıza erişebiliriz. Lütfen istediğiniz zaman mikrofon özelliğini kapatabileceğinizi unutmayın

Kişileriniz: Kişilerinize erişmemize izin verirseniz Hayy Gerçeğin Peşinde kullanan arkadaşlarınızı bulmanıza yardımcı olmak için cihazınızda depolanan bireysel kişilere erişebiliriz.

Ödeme Verileri

Bir Deneme hesabına kaydolur veya Ücretli Aboneliklerimizden herhangi birini (Kullanım Şartları ve Koşulları içinde belirtildiği şekilde) satın alırsanız ya da Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti üzerinden başka alışverişler yaparsanız bu tür kişisel verileri toplayabiliriz. Toplanan kişisel veriler, ödeme yöntemine bağlı olarak değişecektir ancak aşağıdaki gibi bilgileri içerecektir: 

Ad; 

Doğum tarihi;

Kredi veya banka kartı türü, son kullanma tarihi ve kart numaranızın belirli rakamları;

Posta kodu;

Cep telefonu numarası ve 

İşlem geçmişinizin ayrıntıları;

Yarışmalar, Anketler ve Piyangolar Verileri

Bu kişisel veriler, bu tür promosyonlara kaydolmanızı ve katılmanızı sağlamak için kullanılır. Toplanan tam kişisel veriler promosyona bağlı olarak değişecektir.

Pazarlama Verileri

Bu kişisel veriler Hayy Gerçeğin Peşinde’nın ve iş ortaklarımızın/hizmet sağlayıcılarımızın size aşağıdaki şekillerde pazarlama iletişimi göndermelerini sağlamak için kullanılır: 

e-posta ile, 

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullanırken ve/veya 

doğrudan üçüncü taraftan. 


Adresinden ulaşabileceğiniz Gizlilik Merkezi aracılığıyla, toplanan kişisel veriler ve aldığınız pazarlama e-postalarıyla ilgili sahip olduğunuz kontroller hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

5. Kişisel verilerinizi ne için kullanıyoruz?

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullandığınızda veya etkileşimde bulunduğunuzda, çeşitli nedenlerden dolayı sizinle ilgili topladığımız kişisel verileri işlemek için çeşitli teknolojiler kullanırız. Kişisel verilerinizi işlememizin nedenleri, kişisel verilerinizi işlemek üzere yasal olarak bize izin vermek için güvendiğimiz ilgili yasal dayanaklar ve bu amaçlar için kullanılan kişisel veri kategorilerini (Bölüm 5 ‘Sizden hangi kişisel verileri topluyoruz?’ içinde tanımlanan) aşağıdaki tabloda belirledik:

Hayy Gerçeğin Peşinde’nın kişisel verilerinizi neden işlediğinin açıklaması (‘işleme amacı’)

İşleme amacı için Yasal Dayanaklar

İşleme amacı için Hayy Gerçeğin Peşinde tarafından kullanılan kişisel veri kategorileri

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti ve Hayy Gerçeğin Peşinde tarafından sunulan diğer hizmetler ve ürünleri sunmak, kişiselleştirmek ve bunlarla olan deneyiminizi iyileştirmek (ör. Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’nde veya dışında (üçüncü taraf ürün ve hizmetleri dahil) özelleştirilmiş, kişiselleştirilmiş veya yerelleştirilmiş içerikler, öneriler, özellikler ve reklamlar sağlayarak).

Sözleşme performansı

Meşru Menfaatler

Hesap Kayıt Verileri

Hizmet Kullanımı Verileri

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ne bağlı veya Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti üzerinden kullanımı sağlanan veya sunulan uygulamalar, reklamlar, ürünler ve hizmetlerle etkileşimleriniz dahil olmak üzere, Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’nin teknik işlevselliğini sağlamak, yeni ürünler ve hizmetler geliştirmek ve Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti kullanımınızı analiz etmek amacıyla Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ne nasıl eriştiğinizi ve Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni nasıl kullandığınızı anlamak.

Sözleşme performansı

Meşru Menfaatler

Hesap Kayıt Verileri

Hizmet Kullanımı Verileri

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti ile ilgili amaçlar için sizinle iletişim kurmak için.

Sözleşme performansı

Meşru Menfaatler

Hesap Kayıt Verileri

Hizmet Kullanımı Verileri

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetinin sahte ödemeleri ve sahta kullanımı dahil olmak üzere sahtekarlığı önlemek veya tespit etmek üzere ödemenize işlem yapmak için.

Sözleşme performansı

Yasal yükümlülüklere uygunluk

Meşru menfaatler

Ödeme Verileri

Aşağıdaki amaçlar için doğrudan ya da iş ortaklarımızdan biri üzerinden sizinle iletişim kurmak için: 

· Pazarlama,

· Araştırma,

· Yarışmalar, anketler ve çekilişlere katılma,

· Promosyon amaçlı,

bize iletmiş olabileceğiniz (örn., Hesap Ayarları sayfanızdan) tüm izinlerle tutarlı e-postalar, bildirimler veya diğer iletiler yoluyla.

Rıza

Meşru Menfaatler

Yarışma, Anket ve Çekiliş Verileri

Pazarlama Verileri

Size, bulunduğunuz yere bağlı özellikler, bilgiler, reklamlar veya diğer içerikleri sağlamak için.

Rıza

Gönüllü Mobil Veriler

6. Kişisel verilerinizin paylaşılması

Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullandığınızda toplanan veya üretilen kişisel verilerin alıcı kategorilerini belirledik.

Kamuya açık bilgiler

Aşağıdaki kişisel veriler Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’nde daima herkese açık olacaktır: Adınız ve/veya kullanıcı adınız, profil resminiz

Paylaşmayı seçebileceğiniz kişisel veriler

Aşağıdaki kişisel veriler, şu durumlarda yalnızca aşağıdaki tabloda kısaca açıklanan alıcı kategorileriyle paylaşılır:

Alıcı Kategorileri

Paylaşma nedeni

Hayy Gerçeğin Peşinde Hesabınıza bağladığınız Üçüncü Taraf Uygulamaları

Hayy Gerçeğin Peşinde hesabınızı bir Üçüncü Taraf Uygulaması’na (Örneğin, sosyal medya) bağlarsanız Hayy Gerçeğin Peşinde, Hayy Gerçeğin Peşinde hesabınıza bağlanabilmeniz için Hizmet Kullanım Verileri’ni paylaşabilir.

Hayy Gerçeğin Peşinde’da oturum açmak için kullandığınız Üçüncü Taraf Uygulaması

Hayy Gerçeğin Peşinde hesap bilgilerinizi kullanarak bir Üçüncü Taraf Uygulamasına giriş yaparsanız bu Üçüncü Taraf Uygulaması, kaydedilmiş içerik ve faaliyet gibi belirli Hizmet Kullanım Verilerine erişebilir. 


7. Veri saklama ve silme

Size Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’ni sağlayabilmek, meşru ve temel işletme amaçlarını yerine getirmek (Örneğin, Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti’nin performansını korunması, yeni özellikler ve tekliflerle ilgili veriye dayalı işletme kararları alma, yasal yükümlülüklerimize uyma ve anlaşmazlıkları çözme) için gereken süre boyunca kişisel verilerinizi saklarız. Kişisel verilerinizin bir kısmını, Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmeti kullanıcısı olduğunuz sürece saklarız. Örneğin, okuma listeniz ve hesap bilgilerinizi saklarız.

Talep ederseniz kanunlar kapsamında aşağıdaki durumlar da dahil olmak üzere belirli kişisel verileri saklamamız gereken veya saklama iznimiz olan durumlar haricinde kişisel verilerinizi siler veya artık sizi tanımlamadığı şekilde anonim hale getiririz:

8. Bağlantılar

Üçüncü taraflardan ve üçüncü taraf web sitelerine bağlantı veren diğer içeriklerden gelen reklamları gösterebiliriz. Üçüncü tarafların gizlilik uygulamalarını ve içeriğini kontrol edemeyiz veya sorumlu tutulamayız. Bir üçüncü taraf reklamını veya bağlantısını tıklarsanız lütfen Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetinden ayrıldığınızı ve sağladığınız kişisel verilerin bu Politika kapsamında olmadığını bilin. Kişisel verilerinizi nasıl topladıklarını ve işlediklerini öğrenmek için lütfen gizlilik politikalarını okuyun.

9. Kişisel Verilerinizi Güvende Tutma

Kullanıcılarımızın kişisel verilerini korumayı taahhüt ediyoruz. Kişisel verilerinizin güvenliğini koruyabilmek için uygun teknik ve kurumsal önlemleri alıyoruz ancak lütfen hiçbir sistemin tamamen güvenli olmadığını unutmayın. Yetkisiz erişime ve kişisel verilerin gereksiz yere saklanmasına karşı korunmak için sistemlerimize takma ad verme, şifreleme, erişim ve saklama politikaları gibi çeşitli politikalar uyguladık.

Parolanız kullanıcı hesabınızı koruduğundan benzersiz ve güçlü bir parola kullanmanızı, bilgisayarınıza ve tarayıcınıza erişimi sınırlandırmanızı ve Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullandıktan sonra oturumu kapatmanızı öneririz.

10. Çocuklar

Hayy Gerçeğin Peşinde Servisi 13 yaş altındaki çocuklara yönelik değildir. Bununla birlikte, bazı ülkelerde yerel yasa kapsamında daha sıkı yaş sınırları uygulanabilir. Lütfen daha fazla bilgi için bkz. Kullanım Şartları ve Koşulları.

13 yaş altındaki veya yürürlükteki yaş sınırı (“Yaş Sınırı”) altındaki çocuklardan kişisel verileri kasten toplamayız. Yaş Sınırı altındaysanız lütfen Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetini kullanmayın ve bize hiçbir kişisel veri vermeyin.

Yaş Sınırı altında olan bir çocuğun ebeveyniyseniz ve çocuğunuzun kişisel verileri Hayy Gerçeğin Peşinde’na verdiğiniz fark ederseniz lütfen Gizlilik Merkezi‘nde bulunan “Bize Ulaşın” formunu kullanarak bizimle irtibata geçin ve bu Politikadaki ‘Haklarınız ve tercihleriniz: Size seçim ve kontrol verme’ Bölüm 3 içinde ayrıntılı olarak açıklanan yürürlükteki haklarınızın uygulanmasını talep edebilirsiniz.

13 yaş altındaki bir çocuğun kişisel verilerini topladığımızı öğrenirsek kişisel verileri silmek için makul adımlar atacağız. Bu, çocuğa ait Hayy Gerçeğin Peşinde hesabını silmemizi gerektirebilir.

11. Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Bu Politikada bazen değişiklikler yapabiliriz.

Bu Politikada önemli değişiklikler yaptığımızda, koşullara uygun şekilde size belirli bir bildirim sunacağız, örneğin; Hayy Gerçeğin Peşinde Hizmetinde belirli bir bildirim göstererek veya size bir e-posta göndererek. Sizi önceden bilgilendirebiliriz.

Bu nedenle, lütfen bu tür tüm bildirimleri dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

12. Bize nasıl ulaşabilirsiniz?

Gizlilik Politikamızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu Politika hakkında sorularınız olursa lütfen Gizlilik Merkezi’nde bulunan “Bize Ulaşın” formunu kullanarak ya da aşağıdaki adresten bize yazarak Veri Koruma Görevlimizle irtibata geçin:

Hayy Gerçeğin Peşinde

Hayy Gerçeğin Peşinde, bu Politika kapsamında işlenen kişisel verilerin amaçları için veri denetleyicisidir.

Hayy Gerçeğin Peşinde özetlerini keyifle kullanmanızı dileriz!